A műfű karbantartása minimális erőfeszítést igényel a természetes fűhöz képest. Ennek ellenére néhány alapvető teendőt rendszeresen el kell végezni annak érdekében, hogy a fű hosszú távon is megőrizze a szépségét. Az egyik legfontosabb ezek közül a tisztítás. A fűre levelek, por, kisebb törmelékek és egyéb szennyeződések kerülhetnek. Ezeket rendszeresen el kell távolítani, hogy megakadályozzuk a fű elszíneződését, vagy a hordozótextil eltömődését. A leveleket és a kisebb törmelékeket lombfúvóval, seprűvel vagy gereblyével könnyen el lehet távolítani. Ügyeljünk arra, hogy a gereblye műanyag legyen, hogy ne sértse meg a szálakat.
A szálak állapotának megőrzése érdekében időnként szükséges a műfű kefélése. Ez akkor fontos főleg, ha sokan járnak a füvön, mert attól a szálak lelapulhatnak. A kefélés során a szálakat egyenes helyzetbe kell hozni, ami nemcsak természetesebb megjelenésű, hanem segít elkerülni azt is, hogy a fű hosszú távra „úgy maradjon”. Ehhez célszerű speciális műfűkefét vagy kemény sörtéjű seprűt használni. A műgyep tisztán tartása háziállatok esetén kiemelten fontos. A háziállatok vizeletét a műgyep könnyen átengedi, így nem okoz károsodást, de időnként vízzel érdemes átöblíteni a füvet. Ürülék után a területet enyhe tisztítószeres vízzel érdemes áttörölni.
Bizonyos esetekben a műfű feltöltő anyagát, például a kvarchomokot, pótolni kell. A kvarchomok stabilizálja a műfüvet és függőleges helyzetben tartja a szálakat. Ha a homokréteg idővel megkopik vagy csökken, azt újra kell tölteni, hogy a fű továbbra is esztétikus és stabil legyen. A környezeti körülmények hatással vannak a karbantartási igényekre. Szeles időben például több törmelék gyűlhet össze a műfüvön, míg esős időben a vízelvezetés állapotát kell gyakrabban ellenőrizni. Forró időjárás esetén nagyobb esély van a szálak lelapulására, ezért gyakrabban lehet szükség kefélésre. A rendszeres gondozás révén a műfű hosszú évekig szép és megbízható marad.