billenő-forgó játékok közé tartoznak az ülős, a függeszkedős és a lépegetős körforgók

A játszótéri játékok soha nem látott bőségét éljük, de ennek csak örülhetünk. A gyermekek jóléte és fejlődése mindenkinek fontos, természetesen elsősorban a szülőknek. De vannak szerte a világon és hazánkban is olyan cégek, amelyek játszótéri és lakossági gyerekjátékok fejlesztésére és forgalmazására kötelezték el magukat. A gyerekjátékokat illetően nagyon szigorú minőségi és biztonsági előírások vannak érvényben, amit a nemzetközi minősítő intézmény, a TÜV bírál el és tanúsít. Ez a minősítés világszerte elismert és megalapozott. Ezért az egyre több és új játszótéri játék láttán ne ijedjünk meg, bármennyire is nehéznek, bonyolultnak, esetleg veszélyesnek látszik némelyik. Az igazság az, hogy a régi játékok sokkal veszélyesebbek voltak.

A mai játékok színesebbek, formagazdagabbak, ezért vonzóbbak a gyerekeknek. Ugyanakkor biztonságosabbak és mégis több fejlesztő hatással rendelkeznek. Különösen igaz ez a billenő-forgó játékokra. Billenő alatt gondoljunk a klasszikus libikókára, aminek mindig helye lesz a játszótereken. De ezen kívül megjelentek a legváltozatosabb állatfigurás rugós játékok is. Ezek mind az egyensúlyérzékre, a térlátásra és a mozgáskoordinációra gyakorolnak pozitív hatást – természetesen a gyerekek szempontjából nem ez a fontos, hanem a rugós robogón, paripán vagy bárányon lovaglás élménye.

Aztán a billenő-forgó játékok közé tartoznak az ülős, a függeszkedős és a lépegetős körforgók, de még ez is fokozható: hiszen létezik körforgó mászóhálóval és gömb körforgó mászóhálóval is. És még nem is jutottunk a végére billenő-forgó játékok újdonságainak. A szülők el sem tudják dönteni, hogy a játékok fantáziadús változatosságában szédültek el kissé, vagy a gyerekek forgását látva. A gyerekek viszont szédülés nélkül szórakoznak, miközben a játékok fejlesztik a fizikai erőnlétüket, az egyensúlyérzéküket és a motoros készségeiket.