Míg a főnökök és a tanárok megbízhatatlannak tekinthetik, a Wikipedia népszerűsége tagadhatatlan. Ma a Wikipedia legalább 299 különböző nyelvű verzióval rendelkezik, több mint 32,5 millió aktív szerkesztővel és naponta átlagosan 600 új cikkel, csak az angol Wikipedia oldalon. Nyugodtan mondhatjuk, hogy a technológiai vállalkozók, Jimmy Wales és Larry Sanger által történő 2001 januári indítása óta a Wikipedia felrázta az internetet.
Gyorsan előtérbe kerülve a Wikipedia volt az egyik első, a felhasználók által létrehozott online enciklopédia, ahol a nagyközönség emberei szerkesztőkké válhattak és tartalommal járulhattak hozzá. A The Eagles híres „Hotel California” dalától a Wikipedia hivatalos főcímdala a „Hotel Wikipedia”. A 2004-ben megjelent dal kifejezetten a „wikipediamániások” számára készült.
A Wikipedia a Wikimedia Alapítvány testvérprojektjeivel együtt, amelyek magukban foglalják a Wikiszótárt, a Wikibookot, a Wikimedia Commons-t és még sok mást, másodpercenként 10 szerkesztést kapnak egy pár éves adat szerint. A Wikipédián jelenleg több mint 32,5 millióan regisztrálták a felhasználóneveket. „Wikipedians” -nak hívják őket, és képesek szerkeszteni a Wikipedia oldalakat.
Január 15.-e fontos nap a Wikipédia számára: mivel a születésnapja. És mivel 2001-ben ezen a napon nyilvánosságra került, a „Wikipédia napjának” ismerik el, és az emberek online és offline is ünnepelnek. 2011-ben, amikor a Wikipedia 10 éves lett, létrehozott egy oldalt, amely felsorolta a találkozókat és ünnepségeket, amelyeken az emberek a világ minden tájáról részt vehettek a különleges nap emlékére.
Eredetileg a Nupedia, egy online enciklopédia kiegészítője volt, amelyet Jimmy Wales és Larry Sanger technológiai vállalkozók alapítottak. A Nupediát azonban csak szakértők írták, ami azt jelentette, hogy a tartalom nagyon korlátozottá vált, és lassan jelent meg. „Az első elképzelésem az volt, hogy a wikit a Nupedia részeként hozzák létre. Ez a nyilvánosság számára lehetővé tette a Nupedia folyamatába beilleszthető tartalomfolyam fejlesztését” – írta Sanger a Slashdot-on megjelent emlékiratában. .
Ennek eredményeként Wales és Sanger elindította a Wikipédiát, amely megelőzte a Nupediat, és lehetővé tette a nagyközönség számára a cikkek hozzáadását és szerkesztését.