úszókapu, sövény és bringás

Az úszókapu egyre népszerűbbek, különösen azokon a helyeken, ahol korlátozott hely áll rendelkezésre a lengőkapuk szabad működéséhez, és ahol nagyobb biztonságra van szükség. Gyakran előfordul, hogy az úszókapuk egy integrált kerületi rendszer részét képezik, amely kerítéseket és egyéb biztonsági elemeket, például beléptetést és elektronikus megfigyelést tartalmaz.

Egyre inkább előnyben részesítik az automatizált kapukat, amelyeket hatékonyságuk és könnyű kezelhetőségük, valamint sokoldalúságuk miatt választottak: ma az elektromos úszókaput széles körben használják lakó-, oktatási, közlekedési, katonai, kereskedelmi, raktári, közüzemi és magas kockázatú helyszíneken.

Az úszókapu specifikálása sokrétű folyamat, és a specifikátoroknak figyelembe kell venniük a két leggyakoribb típus jellemzőit: ami a lánctalpas és a konzolos. A lánctalpas verziók egy rögzített vágány mentén futnak, amelyen a kapu súlyának nagy részét kerekek hordozzák. A sín a nyílás mentén van felszerelve, a kapu tövében fut, és maga a kapu jellemzően automatizált működést tartalmaz. A lánctalpas tolókapu lehet egy-, páros- vagy teleszkópos kialakítású.

A konzolos úszókapu kialakítás ellensúlyozott, ezért nincs szükség vágányra a nyílás mentén. Ezt a kaputípust az utólag szerelt görgők támogatják, amelyek a kapu aljára szerelt cső alakú sínben csúsznak. A felső vezetőgörgők lehetővé teszik a kapu mozgatását is. Ez a kapu kialakítása lehet egy- vagy páros szárnyú. A konzolos kialakítás hatékony megoldás azokon a helyeken, ahol nincs elég hely a lengőkapuk elhelyezésére. Ideális olyan helyeken is, ahol a kapuk egyenetlen talajt ölelnek fel, vagy ahol a talaj felfelé dől a kapualj mögött. Kisméretű konzolos kapuk állnak rendelkezésre a gyalogosok számára, ahol a járművek nem szükségesek.